Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Автомобил на АВТО ШКОЛА СЕ ПРЕВРТИ НА КРОВ во Сплит (ФОТО)

Сплитската полиција вчера околу 18:50 часот,пријава за сообраќајна несреќа во која автомобил се превртел на кров.

Сепак, тоа што е интересно превртениот автомобил и припаѓал на авто школа, но не е познато дали внатре имало кандидат за возачки испит или внатре бил само инструкторот.

Според Сања Назлиќ од полицискиот оддел Сплит-Далмација за Далмација Данас, во сообраќајката учествувале три автомобили, а еден се превртел.

Според првичните информации, никој не побарал лекарска помош.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...