Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Хорор во Карпош: Бездомно куче НАПАДНАТО СО СЕКИРА

На само дваесети метри од полицискта станица Карпош, сцена како од хорор филм. Среде бел ден Карпошани ги вознемирил гласен крик од маалското куче  кое една деценија е нивен миленик, пренесува Телма.

Соговорничката, чии идентитен не сакала да биде откриен, била прв сведок на немилиот настан, за телевизијата потврдила дека видела дека некој го удира кучето, но напаѓачот избегал.

Маалскиот миленик, веднаш го однеле на ветеринар – за среќа, велат успеале да го спасат, а лекарот им кажал дека длабоката рана веројатно е направена од удар со секира или сатар.

Случајот бил пријавен и во полиција, а од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...