Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УБАВА ВЕСТ: Дете паднало во Вардар кај камени мост, полицајци го спасиле!

На 13.09.2020 околу 14 часот било пријавено дека  машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени  мост и  мост „Око“. Веднаш е интервенирано од страна на полициски службеници од ПС  Центар и Интервентната полиција и деветгодишното дете било  извлечено и спасено.  

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...