Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Светот повторно во шок, заради ОТКАЧЕНИОТ ГЕСТ НА РАПЕРОТ! Кање Вест направил огромен ѕид околу имотот!

Американскиот рапер Кање Вест не престанува да ја шокира јавноста. Овој пат сите ги заинтригирал со фотографиите на кои се гледа како својот имот го оградил со огромен бел ѕид.

Инаку, тој неодамна изненади со изјавата и бизарната имитација кога направи драматичен влез на неделната служба, кога одеше по вода заедно со децата, како Исус Христос. Како што пренесуваат медиумите, со ѕидот посакал да си го „заштити“ ранчот од неверниците. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...