Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Петта фаза од авионска дезинсекција против комарци во Скопје

Град Скопје ќе започне со петтата фаза од авионска дезинсекција на подрачјето на градот Скопје на 16 септември, во раните утрински часови.

Од Град Скопје соопштуваат дека доколку временските услови не дозволуваат вршење дезинсекција, истата ќе се изврши во истиот термин друг ден, кога временските  услови ќе го дозволат тоа.

Град Скопје апелира до пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...