Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пандев добива англиски репрезентативец за соиграч

Повремениот англиски репрезентативец Џек Вилшир, би можел да се пресели во редовите на Џенова, јавуваат италијанските медиуми.

Екс играчот на Арсенал, пред две години пристигна во Вест Хем, каде што не ја оживеа кариерата пред се поради многуте повреди кои и дефинитивно влијаеа врз него.

Изминатата сезона одигра само 16 меча за Вест Хем, и сега ќе ја заврши оваа епизода, и ќе почне нова во Италија – во тимот во кој настапува Горан Пандев.

Џенова веќе неколку месеци бара играч од средниот ред, а се споменуваше и името на Бобан Николов.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...