Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Мицкоски: Опозицијата е конструктивна

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Бизнис поенти на телевизија Алфа, порача дека опозицијата е конструктивна, повикувајќи ја и власта да биде конструктивна и да не забегува во удопствата кои што мисли дека во моментот ги ужива, бидејќи како што рече тој веќе два месеца не може да имаат функционален парламент, а богами ако продолжат вака ќе немаат ниту функционални улици.

„Очекуваме не само опозицијата да биде конструктивна пошто ние имам деструктивна власт мафијашка власт. Цениме дека треба и власта да покаже определена конструктивност во насока на минување на овој тежок период пост би рекол пандемиски. Но, и за време на пандемијата бидејќи гледаме дека пандемијата не завршена. Ние имавме на 30 заболени вонредна состојба, а на 100 практично тотален хаос и неразбирање од страна на власта, вели Мицкоски.

Така што сето она кое е од интерес на граѓаните, а без разлика дали доаѓа од власта или доаѓа од опозицијата ние ќе го поддржиме или пак од другите опозициони партии. Ги повикуваме владата да биде конструктивна да не забегува во удопствата кои што мисли привидно дека ужива бидејќи веќе два месеца не може да имаат функционален парламент, а богами ако продолжат вака ќе немаат ниту функционални улици, порача Мицкоски.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...