Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Изненадувачки трансфер: Годин се сели во Каљари

По само една сезона мината во Интер, искусниот стопер Диего Годин ќе направи изненадувачки трансфер во Каљари.

Иако со Интер беше вицепрвак, одигра на клучните натпревари, сепак, тој во следните денови би трбеало да го комплетира преминот во Каљари, каде ќе заработува и далеку помалку – 2,5 милиони евра по сезона.

Што ги натерало челниците на Интер, или пак самиот фудбалер да направи ваков трансфер засега не е познато.

Годин како слободен играч минатото лето се пресели во Интер од Атлетико Мадрид.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...