Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

Вторник 18:30 промоција на нова химна на протестите

Мицкоски со порака до општинските и месните комитети:

  • “Oh lord won’t you buy me a Mercedes Benz.
    My friends all drive porsches, I must make amends.
    Worked hard all my lifetime, no help from my friends.
    So oh lord won’t you buy me a Mercedes Benz”

До сите општински и месни комитети: такстот да се научи без читање од телефон ! Пониска класа од Ауди и Фолксваген не примаме пред Министерство за правда. Гоце Делчев го сфаќаше светот како поле затоа што немаше аутобан.

Поздрав Астронаут Мицкоски-Интегра

**Целта на „Х-Фајлс“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции не е случајна.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...