Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Јувентус должи дури 385 милиони евра, а само лани минусот е 71 милион евра

Италијанскиот шампион Јувентус ја објави финансиската состојба која не е поволна. Управниот одбор на клубот објави дека минусот за минатата година е 71,4 милиони евра, а според извештајот најмногу на тоа влијаела пандемијата на коронавирусот.

А овој минус од 71,4 милиони евра, е за 31,5 милиони евра поголем од сезоната 2018/19.

Заклучно со јуни оваа година, Јувентус долгува дури 385 милиони евра. Јасно е дека торинскиот гигант не се наоѓа во добра финансиска состојба, а ако не најде начин како да го намали овој долг може да му се случи крах.

А и покрај сите тие финансиски проблеми, Јувентус од година во година доминира во Италија и добро се бори во Лигата на шампионите каде што редовно стигнува до нокаут фазата.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...