Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Севиља купи соиграч на Ристовски за 10,5 милиони евра

Шпанската Севиља ќе се засили со левиот бек од Спортинг Лисабон. Се работи за аргентинскиот интернационалец Маркос Акуња. Андалузискиот клуб за неговите услуги ќе платат отштета од 10,5 милиони евра плус уште 2 милиони евра во форма на бонуси.

Акуња е поранешен играч на  Расинг од Буенос Аирес и на Феро Карил Есте. За Аргентина има 27 натпревари.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...