Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

По само една година: Конте ќе го продава Ериксен затоа што бил мрзлив

Антонио Конте нема да смета на играчот од средниот ред Кристијан Ериксен следната сезона. Само 365 дена по неговиот ангажман кој беше вистинска трансфер сага минатото лето, Интер и Конте се откажаа од Данецот.

Данскиот играч за врска не го импресионирал Конте со своите способности, а многумина пишуваат дека италијанскиот стратег за него коментирал дека е премногу мрзлив и не е склон да работи без топка. Раководството на Интер е подготвено да го продаде Ериксен, но клубот во моментов нема конкретни понуди за купување.

Според италијанските медиуми, Конте би сакал да го купи играчот за врска на Челзи, Н’Голо Канте, а за ова е подготвен да го жртвува не само Ериксен, туку и Марсело Брозовиќ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...