Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

“Подарувам венчаница, носена само еднаш, по грешка“

„Подарувам венчаница, носена само еднаш, по грешка“, стои во огласот кој познатиот модел Емилија Розман го сподели на својот Инстаграм профил. Ова следуваше откако медиумите започнаа да пишуваат за нејзиот развод.

Мисицата Розман после неколку недели од интимната романтична венчавка, се разведе од својот сопруг. Причината за разводот е се уште непозната.

Манекенката Розман меѓу другото сподели интересна порака на Инстаграм.

Парови се гледаат по 10 години, па се венчаат и по една година се разведуваат. Тотални странци спијат заедно уште на првиот состанок и сега прославуваат 15 години од брак. Некои се мажат по шест месеци и се уште се во среќен брак. Нема формула за ова. Прави го она што те прави среќен, посочи Емилија.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Свет

Хаос избувна на меѓународниот аеродром Пудонг во Шангај, откако кинеските здравствени власти наредија на сите вработени во товарниот превоз да се тестираат за вирусот...