Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ОФИЦИЈАЛНО: Жута со двегодишен договор се сели во Лече

Поранешниот македонски репрезентативец, леонард Жута, утрово и официјално е преставен како ново засилување на италијанскиот второлигаш Лече.

Тимот кој не успеа да се спаси од испаѓање од Серија А минатата сезона, во очекување на почетокот на новата успеа да го договори трансферот на Жута, кој пред извесно време се врати во Шведска и заигра за екипата на Хакен.

Левиот бек веќе ги поминал лекарски прегледи и ставил потпис на двегодишен договор со опција за продолжување за уште една година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...