Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Коронавирус во Спортинг: Откажан дуелот меѓу Елмас и Ристовски

Пандемијата коронаворус и натаму прави проблем во светот на спортот. Дел од тимовите никако не можат да здивнат, позитивните случаеви се зголемуваат од ден на ден, а дел од мечевите се одложуваат.

Вечерва Стефан Ристовски и Елиф Елмас, односно нивните Спортинг Лисабон и Наполи требаше да играат пријателски натпревар, но истиот е откажан поради присуство Ковид-19 во редовите на португалскиот тим.

Засега од Спортинг не објавуваат детали, ниту пак името на тројцата фудбалери кои се позитивни.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...