Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА МОЖЕН ВТОР БРАН НА КОРОНА: Втор ден по ред повеќе од 3.000 нови случаи

Забележани се повеќе од 41.600 смртни случаи од почеток на епидемија.

Британија забележала повеќе од 3.000 нови случаи на корона вирус втор ден по ред.

Оделение за здравствена и социјална заштита регистрирало дневен пораст од 3.497 нови случаи, помалку во однос на бројка од 3.539 во петокот, која била најголема од 17 мај.

Дневно пријавени случаи се двојно поголем колку што биле пред една или две недели наназад, промена која предизвикала загриженост од втор бран на вирус во земјата.

Велика Британија забележала повеќе од 41.600 смртни случаи поврзани со корона вирус, и е најголема во Европа.

Британската влада соопштила дека собирањата во Англија ќе бидат ограничени на шест луѓе во затворен простор и на отворено, а непочитувачите на правилата од понеделник ги очекува парични казни.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...