Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

(ВИДЕО) Експлодираше џип во Белград, во атентат загина Страхиња Стојановиќ

Страхиња Стојановиќ (30) кој беше повреден во експлозија на автомобил во Нов Белград, почина во белградскиот ургентен центар, јавуваат белградските медиуми.

Стојановиќ беше сериозно повреден во експлозија на џип во движење на улицата бригада Омладинских во Нов Белград. Тој бил во критична состојба по реанимацијата на самото место, а медиумите објавија дека му се ампутирани двете нозе.

Покрај Стојановиќ, во експлозијата е повреден и колумбиски државјанин, за експлозијата се верува дека е активирана од далечина.

Ова беше втор обид за убиство на Страхиња Стојановиќ, кога веќе беше извршен обид за атентат на 11 август во белградската населба Галеника.

Стојановиќ имал сериозно кривично досие и бил апсен, апсен и осудуван неколку пати за разни тешки кривични дела, пренесоа српските медиуми.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...