Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШМЕКЕРСКИ ПОТЕГ НА ВУЧИЌ: Ја коментирал објавата на Колинда на Фејсбук…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и посакал на бившата претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ брзо опоравување.

“Ви посакувам брзо опоравување и добро здравје“, напишал Вуќиќ на Фејсбук како коментар на објавата на Колинда Грабар-Китаровиќ како се чуствува во болница после операција на дискус хернија на вратниот дел на кичмата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...