Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Судијата на Ватфорд – Мидлзброу на глупав начин ги прекрши Ковид 19 правилата

Синоќа стартуваше Чемпионшип шампионатот во Англија, а покрај фудбалските активности во фокусот е и делителот на правдата на мечот Ватфорд – Мидлзброу.

Еден од најискусните судии во Англија, Кит Страуд ги прекрши на најглупав начин строгите Ковид 19 правила бакнувајќи ја токпата пред почетокот на мечот.

Тоа е строго забрането, се знае и зошто и овој арбитар со сигурност го чека суспензија и неделегирање следните неколку кола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...