Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Судијата на Ватфорд – Мидлзброу на глупав начин ги прекрши Ковид 19 правилата

Синоќа стартуваше Чемпионшип шампионатот во Англија, а покрај фудбалските активности во фокусот е и делителот на правдата на мечот Ватфорд – Мидлзброу.

Еден од најискусните судии во Англија, Кит Страуд ги прекрши на најглупав начин строгите Ковид 19 правила бакнувајќи ја токпата пред почетокот на мечот.

Тоа е строго забрането, се знае и зошто и овој арбитар со сигурност го чека суспензија и неделегирање следните неколку кола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...