Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Столе го победи коронавирусот и од денеска повторно е на тренинг (ФОТО)

Вардар ќе им аголемо засилување во тимот за првите возбудувања во Лигата на шампионите. По паузата поради позитивниот тест на Ковид-19 на тренинг денеска се врати капитенот Стојанче Стоилов. По двата позитивни теста, сега Стоилов имаше два негативни теста по што доби дозвола за да се врати во тренинг процес.

Ова е одлична вест за Вардар и за сите навивачи на тимот. Стоилов им се приклучи на соиграчите и комплетниот тим се подготвува за првиот предизвик во Лигата на шампионите. Вардар во вторник патува за Белорусија.

Повторно на тренинг… Капитенот @sstole555 им се приклучи на соиграчите и комплетниот тим се подготвува за првиот…

Gepostet von RK Vardar 1961 am Samstag, 12. September 2020

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...