Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Реал прашува за Марез, Пеп нејќе да чуе да го пушти Алжирецот!

Според медиумите во Англија, Реал Мадрид се распрашувал кај Манчестер Сити за можноста да го ангажира Ријад Марез, еден од најдобрите фудбалери на тимот од “Етихад“. Се претпоставува дека токму офанзивното лево крило на “граѓаните“ би било идеална замена за Герет Бејл, на кого Зинедин Зидан во новата сезона и официјално не смета.

Сепак Пеп Гвардиола, стратегот на Манчестер Сити не сакал ниту да слушне за можноста Марез да се пресели на “Сантијаго Бернабе“. Тој посочил дека Алжирецот е премногу важен дел од неговиот тим и дека тој останува во Сити и во следниот период.

Па така сега “кралевите“ ќе мораат да се фокусираат на некој нов играч, како замена за Бејл, но и за Хамес Родригез кој пак направи трансфер во Евертон.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...