Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пјаниќ го „пецна“ Кристијано Роналдо

Миралем Пјаниќ потпиша четиригодишен договор со Барселона, а откако се опорави од коронавирусот конечно доби дозвола да допатува во Шпанија.

Се очекува во скоро време босанскиот фудбалер да се приклучи на тренинзите на каталонскиот гигант, тој треба да направи нови тестови за да му биде на располагање на Роналд Куман.

Пјаниќ едвај чека да ги запознае новите соиграчи, не крие дека е возбуден што ќе игра со Лионел Меси. Тој пред тамошните медиуми не пропушти шанса да го „пецне“ некогашниот соиграч од Јувентус, Кристијано Роналдо.

 „Секогаш велев дека мојот сон е да играм со Лионел Меси. Сите во Јувентус кои играле со него ми рекоа дека вонземјанец, без дилеми тој е најдобриот фудбалер во светот, ќе дадам се од себе да му помогнам на него и на целиот тим“, порача Пјаниќ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...