Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ПО СТАРИ ДЕНОВИ ПОЧНАЛА БИЗНИС: НАРКО-БАБА засадилa цела оранжерија со марихуана – ЕВЕ КАКО “ПАДНАЛА“

Пензионерката С. П. (63) од околината на Пожаревац е уапсена под сомнение за трговија со дрога.

Откриен е необичен случај додека полицијата го следела локалниот дилер В. П. (33).

Кога виделе кој е неговиот снабдувач, се зачудиле.

При претресот во куќата на пензионерката, полицијата во нејзиниот двор пронашла стаклена градина полна со марихуана, а во колибата се пронајдени уште седум килограми исушена и спакувана дрога, подготвена за понатамошна дистрибуција.

Инспекторите во соработка со обвинителството започнале да го следат В.П. под сомнение за продажба на дрога.

– На прв поглед, ништо не беше сомнително. В. П. редовно го напуштал своето село со велосипед и одел кај С. П. Таму одел во стаклената градина и во нејзината куќа. Отпрвин полицијата помислила дека купува зеленчук, но тој никогаш не носел кеса или торба што им паднало во очи – вели изворот.

Локалните жители велат дека машки личности често ја посетувале пензионерката.

– Само еден ден подоцна, беа собрани докази дека В. П. продал пакет марихуана. Повторно е следен и кога В. П. влегол во стаклена градина, С. П. била уапсена.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...