Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Навивачите на Барса го нападнале Бартомеу на улица

Претседателот на Барселона, Хозеп Марија Бартомеу бил брутално навредуван од навивачите на клубот за време на прославите по повод националниот празник на Каталонија.

„Оставка“, „Оди си “ и „Дали ќе ни ја направите оваа услуга?“ биле дел од скандирањата упатени кон него. Навивачите се бесни поради слабите резултати на тимот во последно време, а нивната омраза прерасна во тотална нетрпеливост откако Лео Меси побара да го напушти клубот со образложение дека раководството на Бартомеу е целосно промашено.

Во моментов се собираат потписи за можно гласање на недоверба на Бартомеу, што може да доведе до предвремени избори на „Камп Ноу“. Редовните се закажани за 20 и 21 март следната година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...