Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мекгрегор уапсен на Корзика поради обид за сексуален напад

Ѕвездата на УФЦ Конор Мек Грегор е уапсен на Корзика поради непристојно однесување и обид за сексуален напад. Моментално не се наведени други детали за обвинувањето против него.

А Ирецот енергично ги отфрла сите обвинувања за недолично однесување. Неговиот претставник за ТМЗ одговори дека Мекгрегор е сослушан од полицијата и е пуштен на слобода.

Како резултат на жалба поднесена на 10 септември, за случка која од правни причини не можеме да ја обелодениме во детали, Конор Ентони Мекгрегор беше приведен и донесен на сослушување во полициските простории. Тој е обвинет за сексуален напад и за сексуален егибиционизам“, се вели во соопштението на француското обвинителство.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...