Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мамиќ: Околу Вучиќ 200 луѓе, а тој ме поздравува и ме прашува кога ќе дојдам во Црвена Звезда!

Првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ, кој што сепак, официјално е само советник во „модрите“, даде интересна изјава. Тој рече дека минатата година во Мостар се сретнал со претседателот на Србија, Александар Вучиќ кој му поставил интересно прашање.

„Во Мостар се сретнавме со Вучиќ. Околу него 300 луѓе, обезбедување… Проаѓа крај мене, застанува, ме поздрави, зборувавме, ми честиташе за сите успеси во Динамо. Ме праша кога ќе дојдам во Црвена Звезда“, рече Мамиќ и додаде:

„Секогаш ми било чест да ручам со него“, истакна Мамиќ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.