Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мамиќ: Околу Вучиќ 200 луѓе, а тој ме поздравува и ме прашува кога ќе дојдам во Црвена Звезда!

Првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ, кој што сепак, официјално е само советник во „модрите“, даде интересна изјава. Тој рече дека минатата година во Мостар се сретнал со претседателот на Србија, Александар Вучиќ кој му поставил интересно прашање.

„Во Мостар се сретнавме со Вучиќ. Околу него 300 луѓе, обезбедување… Проаѓа крај мене, застанува, ме поздрави, зборувавме, ми честиташе за сите успеси во Динамо. Ме праша кога ќе дојдам во Црвена Звезда“, рече Мамиќ и додаде:

„Секогаш ми било чест да ручам со него“, истакна Мамиќ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

-Воспоставениот систем во зградата на интерни клиники покажа дека добро функционира. Дава резултат во поголем број на оздравени пациенти, но и доволен број на...