Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Црвена Звезда ангажираше напаѓач од Болоња

Црвена Звезда го ангажираше напаѓачот на Болоња, Диего Фанчинели. Тој ќе биде една година позајмен на белградска „Маракана“.

Откако пропаднаа преговорите со Федерико Македа, Звезда се реши за Фанчинели.

„Беше возбудливо откако слушнав дека Звезда ме бара. Напнато, но во позитивна смисла. Горд сум што ќе бидам дел од Црвена Звезда“, рече Фанчинели.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...