Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Црвена Звезда ангажираше напаѓач од Болоња

Црвена Звезда го ангажираше напаѓачот на Болоња, Диего Фанчинели. Тој ќе биде една година позајмен на белградска „Маракана“.

Откако пропаднаа преговорите со Федерико Македа, Звезда се реши за Фанчинели.

„Беше возбудливо откако слушнав дека Звезда ме бара. Напнато, но во позитивна смисла. Горд сум што ќе бидам дел од Црвена Звезда“, рече Фанчинели.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...