Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Уште еден пропаднат протест на Мицкоски, жестоки критики на социјалните мрежи

Огромен број граѓани, но и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ го критикуваат Христијан Мицкоски за појавувањето на протест против поскапувањето на струјата со ексклузивни автомобили на кои беа залепени пароли како “Дошја нож до коску”, “Богата мафија, сиромашен народ”, “Немаме за леб” и други.

Ваквите пораки залепени на скапи автомобили наиде на потсмев кај граѓаните на социјалните мрежи, додека пак други го осудуваат изборот да се протестира за поскапувањето на струјата, а Мицкоски молчел додека се менувало името на државата.

Се посилен е притисокот врз Христијан Мицкоски за оставка и свикување на вонреден конгрес, а малиот одзив за протестите кои многумина ги оценуваат како обид за спас на Мицкоски само ги потврдуваат таквите тврдења на иницијативата за свикување на вонреден конгрес.

Голем дел од присутните на првиот протест се пожалија и од односот на обезбедувањето на Христијан Мицкоски кој пристигнал со шест бодигарди меѓу членовите на ВМРО-ДПМНЕ, секој обид да се поздрават со Мицкоски, присутните на протестот биле брутално тргани на страна.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...