Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

УЖАСНА ТРАГДЕДИЈА мајка и син умреле за половина час: Нему му се слошило, а неа ја удрила автомобил додека чекала помош

Во близина на Борско Езеро синоќа се случила семејна трагедија. Имено, на Драган П. (51) му се слошило, а неговата мајка Славка Т.М. (70) ја удрил автомоби додека чекала Брза помош заради синот. 

Брзата помош прво се обидела да и помогне на жената, но кога не успеале заминале во куќата каде синот веќе бил мртов. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...