Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Тајната на успехот на Роналдо е во готвачот Бароне

Кристијано Роналдо дефитнивно е еден од најдобрите фудбалери во историјата. Рекордите, титулите, како лични така и колективни самите по себе говорат за моќта, способноста и капацитетот на Португалецот кој и на 35. години руши рекорди како од шега.

Тоа е приозвод на неговиот на далеку прочуен систем на работа, тренинзи и беспрекорен професионализам. Во таа комбинација секако влегува и исхраната за која последниот период е задожен еден од најдобрите готвачи во светот Џорџо Бароне.

Италијанецот е еден од најпознатите кулинари во светот, гастрономски гениалец и неговите услуги досега ги користеле голем број на познати личности.

Тој веќе извесно време е дел од тимот на Кристијано Роналдо, и буквално е со него 24 часа на ден. Заминува секако и на гостувањата каде што Роналдо настапува.
Бароне го нарекуваат „кралот на тестенините“ затоа што они кои имале искуство да ја вкусат неговата храна уверуваат дека нема подобро приготвено јадење.

За прв пат конекцијата помеѓу Бароне и Кристијано Роналдо беше откриена која готвачот се појави на јахтата на познатиот фудбалер заедно со неговата линија на вина која ја промовираше неодамна.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...