Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Селекторот на САД во посета на ФФМ

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на САД, која воедно е Светски првак, Македонецот Влатко Андоновски денеска беше во посета на Фудбалската Федерација на Македонија.

Беше примен од страна на раководните структури на Федерацијата, однодно од генералниот секретар Филип Поповски.

” Убаво кога добри работи им се случуваат на луѓе кои се чесни кон својата работа, кои не калкулираат и знаат што сакаат во животот! Влатко е голем господин, честитки!“

На Андоновски во оваа прилика му беше врачен и дрес на Македонската фудбалска репрезентација со негово име во знак на благодарност за укажаната чест.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...