Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Реал Мадрид годинава ќе „мирува“ на трансфер пазарот, а за 2021 година има три цели

Реал Мадрид се чини нема да претрпи големи измени во составот за следната сезона. Засега кралскиот клуб ги пушти само Хакими и Диаз, а речиси и да не зема ништо во своите редови.

Пандемијата од коронавирусот „удри“ и по најдобрите, па така „кралевите“ се задоволни од она што го имаат на располагање. Затоа оваа година ќе „одморат“ од пазарење на звучни имиња. Затоа, пак, следната година имаат три цели.

Тоа се Едуард Камавинга, фудбалерот од средниот ред на Рен, потоа стоперот на Лајпциг Дајот Упамекано, и секако најзвучното име од сите овие, оној кој веќе неколку години се споменува за нов играч на „кралевите“ – Килијан Мбапе.

Тројцата би требало идната година да се преселат во таборот на Реал. Камавинга да дојде како замена за Модриќ, Мбапе за Бензема, а пак, Упамекано треба да биде засилување во конкуренцијата на стоперските позиции каде што покрај Рамос, се уште и Начо, Варан и Милитао.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...