Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

По скоро два дена во бегство, УАПСЕН ГОСТИВАРЕЦОТ КОЈ НА МОНСТРУОЗЕН НАЧИН СИ ЈА УБИ СОПРУГАТА СО СЕКИРА

По безмалку два дена бегство, уапсен е гостиварецот осомничен за вчерашното свирепо убиство на својата 60-годишна сопруга.

Од СВР Тетово информираат дека тој е уапсен во близина на гостиварското село Страјане.

За време на приведувањето не давал отпор.

Тој вчера рано утрината ја згрози јавноста во Гостивар, по информациите дека со секира и пресудил на сопругата.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...