Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

По скоро два дена во бегство, УАПСЕН ГОСТИВАРЕЦОТ КОЈ НА МОНСТРУОЗЕН НАЧИН СИ ЈА УБИ СОПРУГАТА СО СЕКИРА

По безмалку два дена бегство, уапсен е гостиварецот осомничен за вчерашното свирепо убиство на својата 60-годишна сопруга.

Од СВР Тетово информираат дека тој е уапсен во близина на гостиварското село Страјане.

За време на приведувањето не давал отпор.

Тој вчера рано утрината ја згрози јавноста во Гостивар, по информациите дека со секира и пресудил на сопругата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...