Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Не Жиру, Јувентус има друг план ако не го ангажира Суарез

Додека Луис Суарез чека одговор од Јувентус за потпис со тимот од Торино, тој веќе има и план „Б“ доколку не успее да го ангажира Уругваецот.

Еден од оние кои се споменуваше беше Оливие Жиру од Челзи. Сепак, новинарите кои се блиски до Челзи јавуваат дека од тој трансфер нема ништо.

Затоа сега опција е враќање на Мојс Кен од Евертон, кој токму од Јувентус замина во Англија. Тој би можел да се врати во Јуве, но сега како позајмен играч од англискиот тим.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...