Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Негувателка од битолска градинка ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС

По спроведеното епидемиолошко истражување, за пет деца од градинката, три воспитувачки и две негувателки ќе бидат во домашна изолација.

Денеска како позитивна на ковид-19 е регистрирана една негувателка во битолска детска градинка.

По спроведеното епидемиолошко истражување, за пет деца од градинката, три воспитувачки и две негувателки е даден предлог до ДСЗИ за ставање под здравствен надзор и домашна изолација во траење од 14 дена од контактот со позитивното лице, објави Телма.

Денеска во Битола се регистрирани 4 новозаболени, на возраст од 54 до 65 години, а само едно од нив дава податок за контакт со позитивно лице.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...