Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Ким Јонг-Ун е во добра здравствена состојба, НЕ ГО ПОТЦЕНУВАЈТЕ, рече Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп, ги сопре шпекулациите во светските медиуми кои известуваа за наводно влошеното здравје за претседателот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун.

Трамп на Твитер напиша статус за севернокорејскиот лидер, во кој побара од јавноста да не верува во шпекулациите дека е болен или починат.

„Ким Џонг-Ун е во добра здравствена состојба. Никогаш не го потценувајте! – напиша Трамп.

Кога изминатата пролет севернокорејскиот лидер ја пропушти прославата на Денот на сонцето, со која се слави раѓањето на државата и на неговиот дедо, бројни медиуми шпекулираа за неговото здравје. Повикувајќи се на кинески и јужнокорејски извори, медиумите шпекулираа дека тој е сериозно болен и закрепнува од операција на срцето. Но, тој потоа се појави по дваесетина дена на отворање на фабрика.

На почетокот на овој месец, некои западни медиуми повторно објавија дека Ким Џонг-Ун е во кома, а се споменува дека и неговата сестра Ким Јо-Џонг исто така не е видена подолго време.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...