Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Жител на Албанија КРАДЕЛ ПАРИ И МОБИЛНИ ОД ТУРИСТИ ВО ОХРИД

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.И.(32) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

На 23.08.2020  на плажа на авто камп лоциран на брегот на Охридското езеро, пријавениот одзел несесер со пари и мобилни телефони со што се стекнал со противправна имотна корист од 90.000 денари. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...