Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што велат ѕвездите

 ОВЕН

Работа: Ако сте мислеле дека сте најлоши по резултати, не очајувајте. нешто посебно ќе се одигра на вашиот работен план овој пат.

Љубов: Мислите на една личност од порано и не мора да бидете расположени, туку некои детали многу подобро ќе котираат доколку ги усогласите заедничките цели.

Здравје: Се чувствувате добро.

БИК

Работа: Помислата дека се е во ред, е само една дигресија во односот на она што ви се случувало од порано. Морате да бидете оптимистични.

Љубов: Полето емоции е во ред се додека е видите дека може многу подобро да се соработува кога сте опуштени.

Здравје: Мала хипохондрија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Се борите за нешто повеќе во своето работно портфолио, но тоа сигурно не можете сами колку што е потребно заедничко залагање со колегите.

Љубов: Не сте од оние кои страдаат во овој сегмент кој е лошо поставен токму денеска. Морате да се изборите со себе и да пробате нешто подобро.

Здравје: Добро сте расположени.

РАК

Работа: Триумфот кој го славите е поради заслуги од порано. Не е се во резултатите, ако ви се отворено поставува отворена солуца за следниот период што се однесува до вашата работа.

Љубов: Време е да уживате во страста која ја чувствувате веќе долго време. Не очајувајте ако не ви оди онака како што сте планирале. Бидете трпеливи.

Здравје: Стомачни тегоби.

ЛАВ

Работа: Премногу сте лошо расположени на моменти, па нема да ви се случи нешто посебно значајно на вашето поле на финансии.

Љубов: Премногу сте горди за него посебно да постигнете на ова поле. Сакате да бидете соло.

Здравје: Повеќе вежбајте.

ДЕВИЦА

Работа: Изгубена битка не значи и изгубена војна. Се наоружувате и тргнувате во нови победи. Може да очекувате разрешување на некој проблем од минатото.

Љубов: Ве привлекува Рак. Може да почувствувате мала нетрпеливост од страна на оваа личност и да пробате да бидете подготвени на борба.

Здравје: Солидно.

ВАГА

Работа: Нешто од порано што не сте успеале да завршите, ќе ве дочека во периодот пред вас. Не очајувајте, затоа што се стигнувате и своите задачи на време ги завршувате.

Љубов: Наклонети сте кон брзи одлуки што во суштина не ви се советува. Морате да бидете трпеливи.

Здравје: Главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте имале одлични потези и сега тргнувате од една пасивна позиција на која сметате како одлична стартна позиција во следниот период.

Љубов: Се додека не се појави страст, не тргнувате понатаму во случувања на емотивното поле. Еден Бик може да ви биде интересен.

Здравје: Лачите хормони на стрес.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не очајувајте бидејќи денеска работите на ова поле ви се лошо поставени. Се сведува се на завршување на стандарните обврски.

Љубов: Не се разочарувајте поради некоја личност од минатото. Ќе имате шанса да соберете сила повторно да се активирате на ова поле.

Здравје: Медитирајте.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте сами во работата со која се занимавате, и помош од стручњак ќе ви донесе поголема сатисфакција.

Љубов: Имате добар став и немојте да дозволите партнерот да работи што сака, туку земете ги работите во своите раце.

Здравје: Болки во коските.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте толку имуни на нечии приказни, па ќе бидете наклонети кон тоа сами да се лажете дека сте опкружени со пријатели. Не очајувајте.

Љубов: Чувствувате дека сте претерела во своите намери да направите одличен баланс меѓу своите желби и тоа што ви се нуди како резултат се до сега.

Здравје: Проблеми со срцето.

РИБИ

Работа: Чувствувате дека ништо не сте пропуштиле, но исто така дека и некои детали не се скоцкани на вистинскиот начин. Повторете ги лекциите каде што не се чувствувате доволно сигурно.

Љубов: Особата во која сте се вљубиле е од променлив карактер. Но, некои детали ќе се подобрат во ваша корист.

Здравје: Спортувајте, и така ќе се ослободите од стрес.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...