Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Горбок стави крај на кариерата

Поранешниот ракометар на Вардар, Русинот Сергеј Горбок, ја заврши кариерата на 37 години.

Тој откако си замина од редовите на „црвено-црните“, се двоумеше дали да продолжи. Но белорускиот „Пресбал“ објавува дека Горбок, се решил да ја заврши кариерата.

Горбок во два наврати беше дел од Вардар.

Според најавите, белорускиот ракометар кој што се одлучи да игра за Русија, ќе остане да живее во Скопје и ќе работи како кондициски тренер, а има и свој приватен бизнис.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...