Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ШОК! Во Германија УАПСЕН СИНОТ НА ЖАН МИТРЕВ, СПРЕМАЛ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ СО ИСИС!?

Шокантни вести пристигнуваат од Германија. Германското обвинителство соопшти дека се уапсени три лица, членови на ИСИС под сомнение за спремање терористички напад.

Ф. М. (24), заедно со уште две лица турски државјани, подготвувале вооружени и бомбашки напади во регинот на Франкфурт. Кај Ф. М. , син на Жан Митрев, биле пронајдени експлозивни средства. Во акцијата се запленети повеќе документи и електронска опрема.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...