Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УАПСЕНИ ДВАЈЦА ЛОПОВИ, НАПРАВИЛЕ ЛОМ ВО ГОСТИВАРСКО!

На 08.09.2020 во 18.30 часот и во 22.00 часот, полициски службеници на
Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Ф.Р.(48)
од с.Речане, гостиварско и А.С.(27) од с.Долна Бањица,гостиварско поради
постоење основано сомнение дека во текот на 2020 година извршиле
повеќе кражби и тешки кражби во чегранско-равенскиот регион, најмногу
во куќи. Против осомничените ќе следуваат соодветни поднесоци.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...