Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРАГЕДИЈА: Маж од Скопје починал откако пропаднал во делот каде што се движи лифтот

На 09.08.2020 во 09,30 часот било пријавено дека на ул.“Пушкинова“ каде
на зграда се изведуваат градежни работи, М.М.(37) од с.Сарај-скопско
пропаднал во делот каде што се движи лифтот и починал на местото на
настанот. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...