Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЕКОЈ СИ ИМА СВОЈА ЦЕНА: Погледнете што би направила Ксенија од Хурикејн за милион долари

Женскиот состав Хурикејн, го освои Беосонг, но поради пандемијата на коронавирусот во светот не  успеа да настапува на Евровизија оваа година, но ќе има можност следната година.

Ураганки постојано се во центарот на внимание, а сега  Ксенија Кнежевиќ одговори на прашањето дали некогаш ќе ги напушти колешките Сања Вучиќ и Ивана Николиќ.

Таа во гостување кај Огњен Амиџиќ одговараше на многу прашања, меѓу кои беше и тоа.

– Дали би ја напуштила групата Ураган за милион долари? Ја праша Огњен Амиџиќ.

„Да“, одговори Ксенија како од пушка.

Секој си има своја цена, па очигледно дека за добра сума за соло кариера пејачката ќе го растури триото.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...