Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Израел го призна Косово 22 минути по потпишувањето на договорот во Белата куќа!?

Премиерот на Косово Авдулах Хоти изненади кога објави дека уште една земја ја признала независноста на Косово, пишуваат српски медиуми.

Хоти соопштил дека Израел го призна Косово практично 22 минути по потпишувањето на договорот во Белата куќа.

„Секој кој се сомнева дека овој договор го нарушува суверенитетот на државата Косово е греши.

Мислам дека ова признание, кое дојде од Израел 22 минути по потпишувањето на договорот во Белата куќа, само го зајакнува суверенитетот на државата Косово”, рече косовскиот премиер Авдулах Хоти.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...