Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Де Лаурентис позитивен на Ковид-19

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, е позитивен на Ковид-19, потврдија од неговиот клуб.

„Наполи објавува дека претседателот Аурелио Де Лаурентис е позитивен на Ковид-19 по тестирањето спроведено вчера“, се наведува во соопштението.

Претходно и Торино објави дека еден од нивните членови на стручниот штаб е позитивен на коронавирусот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...