Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Алесандро Флоренци заминува во ПСЖ на позајмица

Италијанскиот репрезентативец и член на Рома, Алесандро Флоренци следниот период ќе го мине како позајмен играч во тимот на ПСЖ.

Францускиот гигант се обврза да го преземе договорот на Флоренци, а потоа доколку има желба на крајот од сезоната и истиот да го откупи.

Ова го навува еден од највлијателните Италијански новинари Џанлука Ди МАрцио чии информации во огромна мера се точни и прецизни.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...