Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО) Шакира сама креираше танга бикини и ги облече, погледнете како и стојат

Колумбиската пејачка Шакира, на „Инстаграм“ објави фотка од плажа во виолетово танга-бикини со реси и се пофали дека самата го креирала.

„Јас го дизајнирав овој костим за капење, а ми го изработи мојот пријател Бего. Секое лето имам потреба да создадам нов”, напиша таа.

Сликата за неколку часа доби преку 4,5 милиони лајкови, а фановите ја пофалија Шакира дека изгледа како 20-годишна девојка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...