Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СОФИЈА СЕ ПОРОДИ: Манекенката и фудбалерот Лука Јовиќ добија син! (ФОТО)

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ и неговата свршеница Софија Милошевиќ добија син!

Српската манекенка се породи денес и на свет донесе момче, а напаѓачот на Реал Мадрид веднаш се пофали на Инстаграм.

– Нашето момче пристигна – напиша фудбалерот.

Да потсетиме, Јовиќ и неговата поранешна девојка Анѓела Маниташевиќ веќе го имаат синот Дејвид, додека ова е прво дете на Софија.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...