Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

САМО 2 ОТСТО ОД ПОПУЛАЦИЈАТА ЈА ИМАТ ОВАА БОЈА НА ОЧИТЕ: Ако сте меѓу нив, подгответе се за овој ШОК

Бојата на очите е одредена од количината и распоредот на пигментот меланин, а бојата на очите се поврзува и со личноста.

Зелени очи  поседуваат помалку од 2 посто од популација.

Тоа е боја на очи која може да ја менува бојата зависно од расположение, времето и начин на облекување.

Понекогаш можат да бидат и сини, некогаш сиви а понекогаш и смарагдно зелени.

Единствена боја на очи која тешко може да се најде се златни очи.

Луѓе со зелени очи се многу енергични и креативни. Сакаат авантури и прифаќаат секаков предизвик кој ќе се најде пред нив. Ќе ви се осветат доколку ги изневерите или измамите. Реторички се надарени.

Интелегенцијата е нивна силна страна и страствено живеат. Никогаш нема да дозволат некој или нешто им застане на патот до среќата. Стравствени љубовници и тежнеат кон други врски. Понекогаш можат да бидат доста љубоморни.

Привлечни се и сметаат дека имаат најсексипилна боја на очите. Сакаат да ги забавуваат луѓето.

Можете да им верувате.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

-Воспоставениот систем во зградата на интерни клиники покажа дека добро функционира. Дава резултат во поголем број на оздравени пациенти, но и доволен број на...