Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Реал Мадрид најде начин како да го реши Бејл

Реал Мадрид веќе некое време бара начин и вистинска формула како да се ослободи од Герет Бејл, а се чини конечно го најде.

„Кралевите“ се обидуваа да го раскинат договорот со него и да ја прекинат низата која трае седум години, но поради високата плата Бејл одби.

„Марка“ пишува Реал Мадрид е подготвен да го пушти како слободен играч, и воедно со новиот тим да го делат трошокот за плата.

Зинедин Зидан не смета на 31-годишниот фудбалер во новата сезона во која доколку остане ќе биде или на клупата или на трибините.

Реал во моментов бара нова дестинација за Бејл, најмногу интерес за неговите услуги покажуваат Тотенхем и Манчестер Јунајтед.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...